اعطای شهروندی به خابی لیم

زاغه‌نشین دیروز، مشهورترین اینفلوئنسر امروز؛ خابی لیم شهروندی ایتالیا را دریافت کرد

خابی لیم

ایتالیا به «خابی لیم»، اینفلوئنسری که بیشترین تعداد دنبال‌کننده (فالوور) را در شبکه اجتماعی تیک تاک دارد، شهروندی اعطا کرد.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، «خابی» در سنگال به دنیا آمد و وقتی بسیار کوچک بود به ایتالیا مهاجرت کرد و در یکی از محله‌های فقیرنشین کیواسو در حومه شهر تورین بزرگ شد.

 

با شیوع همه‌گیری کرونا، خابی ۲۲ ساله، کار خود در  کارخانه را از دست داد و مانند میلیون‌ها ایتالیایی مجبور به خانه‌نشینی شد.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

اعطای شهروندی به خابی لیم

خابی برای وقت گذرانی شروع به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی کرد و با ویدیوهای بی صدای خود در شبکه اجتماعی تیک تاک به شهرت رسید.

او در حال حاضر ۱۴۸.۵ میلیون دنبال کننده دارد و به یک ستاره بین‌المللی تبدیل شده است. خابی در ژوئن گذشته، چارلی داملیو، اینفلوئنسر آمریکایی را با ۱۴۲ میلیون دنبال کننده پشت سر گذاشت.

 

مشخصه مشهور خابی، واکنش‌های بی صدایش به اتفاق‌هایی است که آن‌ها را مضحک و بی‌معنی می‌داند. همچنین شعار تیک تاکیش این است که «اگر می‌خواهی بخندی، جای درستی آمدی».

اعطای شهروندی ایتالیا به خابی لیم

خابی لیم به خاستگاه خود می‌بالد

خابی با وجود موفقیت بین‌المللی و بستن قراردادهای حمایتی و تبلیغاتی با شرکت‌های مختلف، همیشه به خاستگاه خود افتخار می‌کند.

 

او در روز چهارشنبه پس از آن که طی مراسمی در کیواسو رسما تبعه ایتالیا شد، با یادآوری دوران کودکی خود در محله فقیرنشین ویا تولیاتی گفت: «من دوران کودکیم را در زاغه‌ها گذراندم. ما در آن‌جا با این که هیچ نداشتیم اما خوشحال بودیم و در حیاط باهم بازی می‌کردیم.»

 

خابی لیم هم مانند بسیاری از فرزندان مهاجرین باید تا رسیدن به بزرگسالی برای دریافت شهروندی ایتالیا منتظر می‌ماند. اما او می‌گوید: «من قبلاً هم احساس می‌کردم که ایتالیایی هستم، بنابراین امروز برای من چیز خاصی تغییر نکرده است.»

 

اعطای شهروندی در ایتالیا تابع قانون خون است و اگر والدین کودکی که در آنجا متولد می‌شود تابعیت ایتالیایی نداشته باشد، روند اخذ شهروندی برای فرزند بسیار طولانی می‌شود.

 

مطالب مرتبط…

پنج فیلم برتر جیمز کان ستاره “پدرخوانده”

جنیفر لوپز و بن افلک در لاس وگاس ازدواج کردند

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

فیلم دکتر ژیواگو

دکتر ژیواگو به عنوان سلاحی در جنگ سرد

اسناد طبقه بندی شده دوران جنگ سرد نشان می دهد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا CIA از رمان حماسی دکتر ژیواگو به عنوان ابزاری برای تضعیف اتحاد جماهیر شوروی استفاده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *