ویزای مهاجرتی نیوزیلند

ویزای مهاجرتی جدید نیوزیلند چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویزای مهاجرتی نیوزیلند

دولت نیوزیلند، روز چهارشنبه ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) اعلام کرد ویزای جدیدی برای مهاجرت سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند تا این قشر از افراد را برای سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای داخلی جذب کند.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، استوارت نش، وزیر توسعه اقتصادی و منطقه‌ای نیوزیلند در بیانیه‌ای گفت که ویزای جدید با نام «اکتیو اینوستر پلاس» (Active Investor Plus) جایگزین ویزاهای سرمایه‌گذاری قدیمی خواهد شد و مهاجران علاقمند را ملزم به سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای نیوزیلند می‌کند.

 

وی تصریح کرد که ویزاهای قدیمی اغلب منجر به سرمایه‌گذاری مهاجران در بخش سهام و اوراق قرضه شده است تا این‌که مستقیما در شرکت‌های نیوزیلندی به کار گرفته شود.

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

نش افزود: «ما می‌خواهیم سرمایه‌گذاری فعال در نیوزیلند را تشویق کنیم که در مقایسه با سرمایه‌گذاری غیرفعال می‌تواند مشاغلی با مهارت و رشد اقتصادی بیشتری ایجاد کند.»

 

تغییرات در این نوع ویزا به‌عنوان بخشی از سیاست تعادل مجدد مهاجرت دولت نیوزیلند برای جذب سرمایه‌گذاران با تجربه و شایسته که فرصت‌های رشد را برای شرکت‌های داخلی ایجاد می‌کنند معرفی شده است.

 

وزیر توسعه اقتصادی و منطقه‌ای نیوزیلند تاکید کرد که نیوزیلند مقر شمار زیادی از شرکت‌های فوق‌العاده‌ای است که در بازار بین‌المللی موفق هستند و دولت می‌خواهد به این شرکت‌ها کمک کند تا به برندهای شناخته شده‌تری در سراسر جهان تبدیل شوند.

ویزای جدید نیوزلند چه معیارهایی دارد؟

طبق معیارهای جدید حداقل سرمایه باید معادل ۳.۱ میلیون دلار آمریکا (۵ میلیون دلار نیوزیلند) باشد و سرمایه‌گذار تنها ۵۰ درصد آن را می‌تواند در سهام به کار گیرد. البته کسانی که قصد دارند سرمایه‌گذاری غیرمستقیم را انتخاب کنند حداقل سرمایه تا رقم ۱۵ میلیون دلار نیوزیلند افزایش پیدا می‌کند. این نوع ویزا از تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۲ به متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌شود.

 

نیوزیلند در نظر دارد با این نوع ویزا، مهاجران فعال و شایسته‌ای را جذب کند که مهارت‌های جهانی خود را برای حمایت از گسترش شرکت‌های نیوزیلندی، ایجاد مشاغل محلی بیشتر و تاثیر مثبت بر اقتصاد به کار می‌گیرند.

 

مقامات نیوزیلندی می‌گویند که به سرمایه‌گذاران اجازه مشارکت در یک دوره سه ساله داده می‌شود و دارایی‌های آن‌ها تا پایان سال چهارم حفظ می‌شود که این موضوع آزادی‌ آن‌ها را افزایش می‌دهد.

سرمایه‌گذاران چه مدت باید در خاک نیوزیلند حاضر باشند؟

طبق قوانین جدید در طول دوره سرمایه‌گذاری چهار ساله، سرمایه‌گذاران باید حداقل ۱۱۷ روز یا حدود یک ماه در سال در نیوزیلند بمانند. ویزای قبلی ۸۸ روز را برای یک دوره چهارساله در نظر گرفته بود که دلیل افزایش این دوره اطمینان از تعامل فعال سرمایه‌گذاران با مشاغل محلی است.

 

گرچه برای گرفتن ویزای جدید نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه مشخص وجود دارد با این حال این امکان به متقاضیان داده می‌شود در صورتی که از نظر فیزیکی زمان بیشتری را در نیوزیلند بگذرانند مثلا اگر ۴۳۸ روز در طی چهار سال در این کشور باشند رقم سرمایه اولیه نصف شود (۲.۵ میلیون دلار نیوزیلند).

 

دو ویزای قبلی سرمایه‌گذاری در ۱۰ سال گذشته توانستند بیش از ۱۲ میلیارد دلار را وارد این کشور کنند اما اغلب در سهام و اوراق قرضه به کار گرفته شدند.

 

مایکل وود، وزیر مهاجرت نیوزیلند نیز گفت که ویزای جدید به جذب سرمایه‌گذارانی که قصد اقامت طولانی مدت در نیوزیلند را دارند کمک می‌کند.

 

مطالب مرتبط…

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های نروژ آسان‌تر می‌شود

دانشگاه‌های معتبر در رشته علوم زیستی آسیا 2022

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

آیین گناه خواری

گناه خواری: آیین گرفتن گناهان مرده

در طول تاریخ، فرهنگ‌های مختلف آیین‌ها و شیوه‌های منحصربه‌فردی پیرامون مرگ و سوگواری ایجاد کرده‌اند. یکی از این سنت ها، سنت گناه خواری بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *