نرخ دلار آمریکا

شکاف نرخ آزاد و رسمی دلار به ۶ هزارتومان نزدیک شد

نرخ دلار آمریکا

نرخ آزاد دلار آمریکا در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار تهران تا ۳۱ هزار و ۸۷۰ تومان صعود کرد تا فاصله آن با بهای رسمی تعیین شده از سوی بانک مرکزی ایران به ۵ هزار و ۸۳۰ تومان برسد.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، بانک مرکزی ایران در داد و ستدهای امروز (۱ ژوئن/۱۱ خرداد) قیمت رسمی فروش دلار آمریکا را با ۶۱ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۲۶ هزار و ۴۰ تومان تعیین کرد که بیشترین نرخ از ۱۳ ژانویه/۲۴ دی ماه گذشته محسوب می‌شود.

 

این نرخ در روز معاملاتی نخست سال جاری خورشیدی ۲۵ هزار و ۴۲۶ تومان بود که تا کنون نزدیک به ۲.۵ درصد بالا رفته است.

 

ره آوردنیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

اما نرخ آزاد فروش دلار در همین مدت، ۵ هزار و ۶۰۰ تومان، معادل ۲۱.۳ درصد، جهش کرده و به بالاترین سطح از خرید و فروش‌های ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۷ مهر ۱۳۹۹) رسیده است.

 

بدین ترتیب، نرخ آزاد دلار تنها ۳۳۰ تومان تا رکورد تاریخی ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومانی که در پایان مبادلات روز ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۴ مهر ۱۳۹۹) ثبت شد، فاصله دارد.

 

هر یورو نیز در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران تا ۳۴ هزار تومان فروش رفت که ۵ هزار و ۷۰۹ تومان بالاتر از نرخ رسمی تعیین شده از سوی بانک مرکزی ایران بود.

 

مطالب مرتبط…

قیمت دلار آمریکا به رکورد سابق خود نزدیک شد

نرخ تورم در آلمان به 32 درصد رسید؛ بالاترین میزان در 40 سال گذشته

 

 

در بازار جهانی ارز نیز هر یورو در مقابل ۱.۰۶۳۷ دلار آمریکا مبادله شد. با این حال، این نرخ در قیمت‌گذاری بانک مرکزی ایران ۱.۰۸۶۴ و در معاملات بازار آزاد تهران نیز ۱.۰۶۶۸ بود.

 

همزمان با افزایش نرخ ارز در ایران، قیمت جهانی هر اونس طلا نیز روز چهارشنبه ۸ دلار و ۶۰ سنت افزایش یافت و به هزار و ۸۴۶ دلار  رسید.

 

بدین ترتیب، در بازار طلای تهران نیز هر قطعه تمام سکه طلا ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ علم چگونه معمای این مکان را حل کرد؟

بسیاری از مردم مثلث برمودا را یکی از اسرارآمیزترین نقاط زمین می‌دانند. اما به راستی چرا مثلث برمودا تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این منطقه واقعا تا این اندازه ترسناک است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *