قیمت مسکن در آمریکا

خرید خانه در کدام شهرهای آمریکا مناسب‌تر است؟

قیمت مسکن در آمریکا

آمریکا یکی از مقصدهای مهاجرتی پرطرفدار است. این کشور با اقتصاد قدرتمند خود، همیشه برای قشرهای مختلف مهاجرین جذابیت داشته است. آمریکا می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرین دانشجو، کاری، هنرمندان، ورزشکاران و … باشد. بنابراین عمده کسانی که قصد مهاجرت دارند، بی‌تردید به آمریکا فکر کرده‌اند.

کاهش فروش خانه در حالی برای پنجمین ماه متوالی در بازار مسکن ایالات متحده ادامه دارد که همزمان با افزایش نرخ بهره وام خرید خانه، قیمت مسکن به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، اتحادیه ملی مشاوران املاک آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش خانه در ماه ژوئن ۵.۴ درصد پایین‌تر از ماه مه بوده است.

 

در ماه مه نیز که تعداد معاملات مسکن برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته بود، متوسط قیمت مسکن در ایالات متحده نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۱۵ درصد افزایش یافته بود.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

متوسط قیمت خانه در آمریکا در شرایطی به بیش از ۴۰۷ هزار و ۶۰۰ دلار رسیده که نرخ بهره وام ۳۰ ساله مسکن به ۶ درصد رسیده، نرخی که بالاترین رقم از نوامبر سال ۲۰۰۸ تا کنون به شمار می‌رود.

کارشناسان معتقدند که یکی دلایل بالا ماندن تقاضای نسبت به عرضه خانه در بازار مسکن آمریکا با وجود گران‌تر شدن وام مسکن و افزایش قیمت‌ها، انتظارات تورمی مردم و چشم‌انداز صعودی نرخ بهره، هزینه ساخت خانه و اجاره بها است.

 

اما متوسط هزینه اولیه برای خرید خانه جدید در ایالات متحده چندان پایین نیست.

 

به طوری که متوسط بودجه اولیه لازم برای ورود به معاملات بازار مسکن در آمریکا ۴۳ هزار و ۸۷۴ دلار است. این هزینه شامل رقم پیش‌پرداخت، هزینه‌های ثبت معامله و اولین قسط ماهانه وام مسکن است.

 

مطالب مرتبط…

کاهش کم‌سابقه قیمت مسکن در کانادا

نرخ هزینه مسکن در اتحادیه اروپا چقدر است؟

 

به طور متوسط هر فردی که در آمریکا خانه می‌خرد، رقمی در حدود ۳۶ هزار و ۱۴۰ دلار به عنوان پیش‌پرداخت در اختیار داشته است.

 

هر چند رقم پیش‌پرداخت می‌تواند بین صفر تا ۲۰ درصد قیمت کارشناسی شده خانه متغیر باشد ولی پیش پرداخت کمتر نرخ بهره و هزینه‌های وام مسکن را بالا می‌برد.

 

چنان که اگر پیش‌پرداخت خریدار کمتر از ۲۰ درصد قیمت ملک مسکونی باشد، احتمال نیاز به خرید بیمه خصوصی وام مسکن افزایش می‌یابد.

 

همچنین میانگین هزینه‌های ثبت قانونی و دفتری معامله مسکن در ایالات متحده نیز حدود شش هزار و ۱۰۰ دلار است.

 

از سوی دیگر نخستین قسط وام مسکن نیز که در واقع شامل بخشی از بازپرداخت اصل وام، بهره، بیمه و مالیات آن است، به طور متوسط هزار و ۶۳۴ دلار است. این قسط کمی بیش از یک ماه پس از تکمیل روند قانونی خرید خانه از سوی بانک دریافت می‌شود.

 

در میان شهرهای واقع شده در ایالت‌های مختلف آمریکا، متوسط بالاترین رقم پیش‌پرداخت از سوی خریداران مسکن در سانفرانسیسکو پرداخت شده است.

 

با وجود این که هزینه ثبت معامله در این شهر از واشنگتن، نیویورک و سیاتل پایین‌تر است ولی متوسط قسط وام پرداختی مسکن نیز به دلیل بالا بودن قیمت در این شهر از سایر شهرهای مورد بررسی بالاتر است.

 

در مجموع، در حالی که متوسط هزینه اولیه خرید خانه در سانفرانسیسکو بالاترین است و به بیش از ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد، در مقابل، در شهر سن‌لوئیس این رقم به ۲۷ هزار دلار نمی‌رسد و در شهرهای دیترویت و شیکاگو هم کمتر از ۳۸ هزار دلار است.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ علم چگونه معمای این مکان را حل کرد؟

بسیاری از مردم مثلث برمودا را یکی از اسرارآمیزترین نقاط زمین می‌دانند. اما به راستی چرا مثلث برمودا تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این منطقه واقعا تا این اندازه ترسناک است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *