خواهر کیم جونگ اون

خواهر کیم جونگ اون کره جنوبی را به نابودی با حمله هسته‌ای تهدید کرد

خواهر کیم جونگ اون

خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی می‌گوید پیونگ یانگ می‌تواند با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای خود کره جنوبی را از بین ببرد.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورو نیوز، هشدار خانم کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون که روز سه‌شنبه در رسانه‌های دولتی کره شمالی منتشر شده دومین واکنش تند او در سه روز گذشته به اظهارات سو ووک، رئيس ستاد ارتش کره جنوبی است که هفته گذشته مطرح شده بود.

 

آقای ووک از انجام حمله پیشگیرانه برای مقابله با تهدید کره شمالی سخن گفته بود.

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

کره شمالی در سال جاری میلادی آزمایش‌های تسلیحاتی خود را از سر گرفته و ماه گذشته نیز نخستین موشک بالستیک قاره پیمای خود را بعد از سال ۲۰۱۷ شلیک کرد.

 

خانم یو جونگ در تهدید تازه خود با اشاره به صحبت‌های رئيس ستاد ارتش کره جنوبی که از حمله پیشگیرانه به کره شمالی سخن گفته بود تاکید کرد:

 

«چنین اظهار نظرهایی که از سوی دیوانه‌ای مانند سو ووک مطرح می‌شود اشتباهی بسیار بزرگ است.

 

مطالب مرتبط…

پرتاب موشک بالستیک کره شمالی در آسمان منفجر شد

10 سال با کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی

 

کره جنوبی در صورتی که رویارویی نظامی را با ما انتخاب کند، نیروی هسته‌ای ما چاره‌ای ندارد جز اینکه به وظایف خود عمل کند.»

 

خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی که پس از مدتی غیبت بار دیگر در ماه‌های اخیر بیشتر از او شنیده می‌شود همچنین ادامه داد:

 

«در نتیجه چنین حمله هولناکی، کره جنوبی، سرنوشتی جز نابودی و ویرانی کامل نخواهد داشت.»

 

تنش‌ها در روابط میان دو کره در ماه‌های اخیر بار دیگر شدت گرفته و آزمایش‌های تسلیحاتی پیونگ یانگ باعث نگرانی همسایه جنوبی و همچنین متحدان این کشور در سطح جهان شده است.

 

کره شمالی بعد از آغاز گفتگوها با ایالات متحده آمریکا در دوران دونالد ترامپ مدتی فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی خود را تعلیق کرد اما پس از آنکه از گفتگوها و توافقات با ترامپ به نتیجه‌ای نرسید و تحریم‌های این کشور همچنان بر قوت خود باقی ماند، بار دیگر فعالیت‌های تسلیحاتی خود را از سر گرفته است.

 

از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن نیز، آمریکا تلاشی برای گفتگو با پیونگ یانگ نداشته و کیم جونگ اون به ویژه از آغاز سال جاری میلادی آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را تشدید کرده است.

 

کره شمالی در ماه جاری میلادی صد و دهمین سالگرد تولد بنیانگذار این کشور یعنی کیم ایل سونگ(پدربزرگ رهبر کنونی) را جشن خواهد گرفت.

 

به طور معمول پیونگ یانگ در چنین سالگردهای مهم داخلی، رژه‌ای نظامی یا آزمایش‌های بزرگ تسلیحاتی برگزار می‌کند.

 

با افزایش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره ناظران سیاسی بر این باورند باید انتظار داشت که در این ماه بار دیگر پیونگ یانگ آزمایشی جدید از پیشرفت‌های تسلیحاتی خود در دستور کار داشته باشد.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

سیستم انتخاباتی آمریکا

تاریخچه‌ی سیستم انتخاباتی آمریکا

سیستم انتخاباتی آمریکا در دنیای لیبرال دموکراسی در نوع خود جالب توجه است؛ در ادامه ببینید چگونه ساختار نظام انتخاباتی این کشور از مدت ها پیش تنها به نفع دو حزب بزرگ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *