شمار تلفات جاده ای در اروپا

شمار تلفات جاده‌ای در ایران و اتحادیه اروپا از همیشه به هم نزدیک‌تر شد!

شمار تلفات جاده ای در اروپا

شمار افراد کشته شده در تصادف‌های جاده‌ای در اتحادیه اروپا طی سال ۲۰۲۰ با ۱۷ درصد کاهش به ۱۸ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورو نیوز، اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) با انتشار گزارش تلفات جاده ای در یک دهه گذشته اروپا اعلام کرد که با وجود این که تعداد کشته‌شدگان تصادف‌های جاده‌ای در ۱۰ سال گذشته سیر نزولی داشته ولی افت به نسبه بالای آن در سال ۲۰۲۰ متاثر از وضع محدودیت‌های سفر به دلیل مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا بوده است.

 

بر پایه این گزارش، از مجموع تلفات جاده ای در اروپا در سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۴۴ درصد سرنشینان خودروهای سواری، ۱۹ درصد عابران پیاده، ۱۶ درصد موتورسیکلت سوار، ۱۰ درصد در دوچرخه‌ سوار و ۱۱ درصد سرنشینان وسایل نقلیه سنگین از جمله اتوبوس و کامیون بوده‌اند.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

این گزارش در شرایطی منتشر شد که وزارت راه و شهرسازی ایران نیز از افزایش ۱۰ درصدی تلفات جاده ای در ایران طی سال ۱۴۰۰ خورشیدی خبر داده است.

 

در حالی که مطابق اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران، شمار تلفات جاده ای در ایران طی سال ۱۳۹۹، پانزده هزار و ۳۹۶ نفر بوده، این رقم در سال پیش به نزدیکی ۱۷ هزار نفر رسیده است.

 

البته در ایران نیز تعداد جانباختگان سوانح جاده‌ای در ۱۰ سال گذشته در مجموع روندی نزولی داشته ولی سرانه آن نسبت به جمعیت کشور همچنان بالاست.

 

مطالب مرتبط…

اختلالات روانی؛ دلایل فردی یا شرایط اقتصادی

زنان کدام کشور عضو اتحادیه اروپا بالاترین نرخ باروری را دارند؟

 

 

فاصله تعداد تلفات جاده‌ای در اتحادیه اروپا و ایران در حالی به حدود هزار و ۸۰۰ نفر رسیده که جمعیت ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۴۴۷.۲ میلیون نفر و جمعیت ایران ۸۴.۴ میلیون نفر است.

 

بنابراین تعداد تلفات جاده‌ای نسبت به جمعیت در ایران دو صدم درصد است که حدود ۵ برابر نسبت تلفات جاده‌ای به جمعیت در اتحادیه اروپاست که چهار هزارم درصد است.

 

کمترین تعداد تلفات جاده‌ای نسبت به جمعیت در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سوئد ثبت شده که برابر با ۲۰ قربانی در هر یک میلیون نفر است.

 

در مقابل بالاترین نسبت تلفات جاده‌ای به جمعیت در رومانی گزارش شده که ۸۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر است.

 

این نسبت به طور متوسط در اتحادیه اروپا ۴۲ و در ایران ۲۰۰.۶ است.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

آیین گناه خواری

گناه خواری: آیین گرفتن گناهان مرده

در طول تاریخ، فرهنگ‌های مختلف آیین‌ها و شیوه‌های منحصربه‌فردی پیرامون مرگ و سوگواری ایجاد کرده‌اند. یکی از این سنت ها، سنت گناه خواری بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *