جورج واشنگتن
استعفای جورج واشنگتن

استعفای جورج واشنگتن از فرماندهی کل ارتش آمریکا

1783 میلادی در چنین روزی، جورج واشنگتن از فرماندهی کل ارتش آمریکا استعفا داد.

جهان در روزی که گذشت؛

1783 میلادی در چنین روزی، جورج واشنگتن اولین رئیس جمهور آمریکا و از پدران پنیان گذار ایالات متحده آمریکا از فرماندهی کل ارتش آمریکا استعفا داد.

در ۱۲ دسامبر سال ۱۷۹۹، واشنگتن مزارع خود را بازرسی کرد. او دیر وقت به خانه بازگشت، اما حاضر به تغییر لباس‌های خیس خود نشد، و نمی‌خواست مهمانان خود را در انتظار نگه دارد.

 

پیج اینستاگرام مارا دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

روز بعد او گلو درد داشت اما دوباره در یخبندان و هوای برفی بیرون رفت تا درختان را برای برش مشخص کند. در آن شب، او از احتقان قفسه سینه شکایت کرد، اما هنوز هم شاد بود.
روز شنبه، جورج واشنگتن احساس درد در ناحیه گلو کرد و بنابراین خانواده وی پزشکان جیمز کریک، ریچارد براون و الیشا سی دیک را احضار کردند دکتر براون فکر می‌کرد واشنگتن سست است.
دکتر دیک فکر کرد که این بیماری «التهاب شدید گلو» است. آنها روند خونریزی را به تقریباً پنج پا ادامه دادند و اوضاع واشنگتن رو به وخامت گذاشت. واشنگتن به براون و دیک دستور داد که اتاق را ترک کنند. مرگ واشنگتن سریعتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد اتفاق افتاد. به گفته لر، او بین ساعت ۱۰ و ۱۱ شب در صلح درگذشت.
او در زمان مرگ ۶۷ ساله بود کنگره بلافاصله برای روز خبر مرگ واشنگتن به تعویق افتاد و صندلی سخنگو صبح روز بعد به رنگ مشکی پوشانده شد. این تشییع جنازه چهار روز پس از مرگ وی در ۱۸ دسامبر ۱۷۹۹ در کوه ورنون برگزار شد.
جورج واشنگتن

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

پرچم اتحاد جماهیر شوروی

تولد اتحاد جماهیر شوروی و مرگ انقلاب روسیه

انقلاب روسیه به مردمی که تحت سیطره‌ی امپراتوری تزاری بود، وعده آزادی داد؛ اما این آزادی با ایجاد اتحاد جماهیر شوروی به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *