ارزهای دیجیتال

تصمیم جدید اتحادیه اروپا در رابطه با ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

اتحادیه اروپا در حالی که نگرانی‌ها از تبدیل شدن بازار بی‌قانون ارزهای دیجیتال به گریزگاهی برای فعالیت‌های مجرمانه و همچنین اثرات آن بر ثبات اقتصادی زیاد شده، درصدد تصویب و اجرای قوانین جدیدی برای کنترل رمزارزها برآمده است.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، اتحادیه اروپا اعلام کرده که هدف از این کار، حفظ ثبات مالی و حمایت از مصرف‌کنندگان است.

 

بنابراین اتحادیه اروپا می‌خواهد نقل و انتقال‌های ارزهای دیجیتال را مشمول قوانین پولشویی مشابه نقل و انتقال‌های بانکی سنتی کند.

 

پیش‌بینی می‌شود که مقررات جامع بازار دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) برای ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا همانند سیاست حفظ حریم خصوصی این اتحادیه به استاندارد جهانی تبدیل شود.

بر اساس مقررات جدید بازار رمزارزهای اتحادیه اروپا، صرافی‌ها، کارگزاران و سایر شرکت‌های فعال در بازار رمزارزها با قوانین سخت‌گیرانه‌ای با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان مواجه می‌شوند.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنیدغ روی نوشته کلیک کنید…

 

شرکت‌هایی که دارایی‌های مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال مانند سکه‌های دارای قیمت ثابت را عرضه یا معامله می‌کنند با الزامات شفافیت سختی روبرو هستند که آن‌ها را برای ارائه اطلاعات دقیق ملزم می‌کند.

 

به این ترتیب ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با بیت‌کوین و نه خود بیت‌کوین تحت این مقررات قرار می‌گیرند.

 

یکی دیگر از اهداف اتحادیه اروپا در تصویب قوانین جدید برای کنترل رمزارزها، تطبیق قوانین در همه کشورهای عضو این اتحادیه است، به‌گونه‌ای که یک شرکت رمزنگاری مستقر در یک کشور قادر به ارائه خدمات در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.

 

برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان در حال حاضر قوانین رمزارز مخصوص به خود را دارند.

 

همچنین این تصمیم که هنوز نیاز به تایید نهایی دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۴ اجرایی شود، شامل اقدام‌هایی برای جلوگیری از پولشویی، تامین مالی تروریسم و سایر فعالیت‌های مجرمانه است.

مذاکره‌کنندگان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه توافقنامه موقتی را به عنوان نخستین قوانین اتحادیه در مورد ردیابی نقل و انتقال دارایی‌های رمزنگاری مانند بیت‌کوین امضا کردند که هدف آن محدود کردن نقل و انتقال‌های غیرقانونی و مسدود کردن تراکنش‌های مالی مشکوک است.

 

بر اساس قوانین جدید، شرکت‌های رمزارز باید اطلاعات مربوط به معاملاتشان را به مقام‌هایی که فعالیت‌های مجرمانه مانند پولشویی یا تامین مالی تروریسم را بررسی می‌کنند، ارائه دهند.

 

مطالب مرتبط…

چگونه ارزهای دیجیتال از رونق افتادند؟

آیا دارندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند ضررهای خود را در دادگاه جبران کنند؟

 

بنابراین پیش‌بینی می‌شود که از حالا به بعد سوء استفاده از دارایی‌های دیجیتال بسیار سخت‌تر و از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران بهتر حفاظت شود.

 

البته تصمیم اتحادیه برای تنظیم بازار بی‌قانون رمزارزها در حالی است که قیمت‌ها سقوط کرده، ثروت‌ها از بین رفته و درخواست‌ها برای بررسی دقیق‌تر این بازار بیشتر شده است.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

انقلاب روسیه

انقلاب روسیه؛ چرا منشویک‌ها شکست خوردند؟

در جریان انقلاب روسیه این الکساندر کرنسکی به رهبری منشویک‌ها بود که تلاش داشت دموکراسی هرچند نیم‌بند را برای روسیه به ارمغان بیاورد، اما تلاش‌هایش به سرانجام نرسید و بلشویک‌ها که تندرو تر بودند قدرت را قبضه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *