خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو

دستگیری اعضای شبکه‌ای که قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو را داشتند

خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو

اعضای شبکه‌ای که قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو را داشتند، از سوی اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از ایرنا، اعضای شبکه‌ای که قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو را داشتند از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند.

 

افسران اطلاعاتی اسرائیل که تلاش می‌کنند به یکی از کارمندان بخش IR6 تاسیسات هسته‌ای فردو نزدیک شوند، برای این کار نخست یکی از همسایگان این کارمند را جذب کرده و با دادن پول نقد و خریدن لپ‌تاب، توکن و موبایل در مدت کوتاهی نحوه ارتباط‌گیری امن را به این فرد نشان می‌دهند.

 

سپس به کارمند تاسیسات برای جمع‌آوری اطلاعات نزدیک می‌شوند و همه دستمزدها به صورت نقدی و ارز دیجیتال رد و بدل می‌شود تا ردی از آن باقی نماند.

 

پیج اینستاگرام ره آورد نیوز را دنبال کنید؛روی نوشته کلیک کنید…

 

افسر جاسوسی اسراییل در پوشش یک شرکت هنگ‌کنگی و با کمک فرد واسط با کارمند فردو ارتباط می‌گیرد و در این ارتباط سفارش نرم‌افزاری می‌دهد و مرحله به مرحله به این مسئول نزدیک می‌شود.

 

تشکیل فرماندهی سپاه هسته‌ای در کشور

فرماندهی سپاه هسته‌ای با همکاری فرماندهی ضدجاسوسی سازمان اطلاعات سپاه توانست مانع یکی از خرابکاری‌های بزرگ در تاسیسات هسته‌ای کشور شود چراکه این شبکه تلاش داشت تا قبل از تعطیلات نوروز اقدامات خود را عملی کند.

 

مطالب مرتبط…

مذاکرات احیای برجام متوقف شد

 

در خلال گزارش مربوط به کشف شبکه‌ای که قصد خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای فردو را داشتند، برای نخستین بار از «فرماندهی سپاه هسته‌ای» نام برده شد که اخیرا تاسیس شده است.

 

پیش از این عنوان شده بود که حفاظت از سایت‌های هسته‌ای کشور به سپاه واگذار شده است اما این اولین بار است که به صورت رسمی این موضوع تایید و از وجود «فرماندهی سپاه هسته‌ای» پرده‌برداری می‌شود.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

سیستم انتخاباتی آمریکا

تاریخچه‌ی سیستم انتخاباتی آمریکا

سیستم انتخاباتی آمریکا در دنیای لیبرال دموکراسی در نوع خود جالب توجه است؛ در ادامه ببینید چگونه ساختار نظام انتخاباتی این کشور از مدت ها پیش تنها به نفع دو حزب بزرگ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *