توقیف هواپیمای ماهان

جزئیات گزارش توقیف هواپیمای ماهان در آرژانتین

توقیف هواپیمای ماهان

به گفته یکی از نمایندگان پارلمان آرژانتین، دستگاه مسیر‌یاب هواپیمای ماهان ایر، بر فراز آسمان آرژانتین خاموش بوده است.

 

به گزارش ره آورد نیوز، دولت آرژانتین یک بوئینگ ۷۴۷ متعلق به خطوط هوایی ماهان ایر را که در اجاره شرکت دولتی کونویاسا ونزوئلا قرار داشته در فرودگاه بوئنوس آیرس توقیف کرده است.

 

بنابر این گزارش، در این هواپیمای باری که تحت تحریم آمریکاست، هفت خدمه ایرانی و ۹ خدمه ونزوئلایی حضور داشته‌اند.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

همچنین پایگاه خبری لاپنزا دلارا در گزارشی با اشاره به اینکه هواپیمای ماهان از مبدأ مکزیک در پرواز بوده است، مدعی شد که برخی خدمه آن با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران مرتبط هستند و هنگام فرود در فرودگاه بوئنوس آیرس قصد سوختگیری داشته است.

 

به گزارش لاپنزا دلارا، هواپیمای توقیف شده در بوینس آیرس حامل قطعات خودرو برای یک شرکت خودروسازی بوده و در چند مرحله بازرسی محموله مشکوکی در آن کشف نشده است.

 

آنیبال فرناندز، وزیر امنیت آرژانتین در توییتی نوشت: «دولت یک هواپیمای ونزوئلایی را که توسط آمریکا تحریم شده بود را در اسیسا توقیف کرد. پاسپورت پنج خدمه ایرانی آن نیز مصادره شده است.»

رسانه‌های آرژانتینی در این زمینه گزارش داده‌اند، این هواپیما از فوریه سال جاری، هنگامی که توسط شرکت هواپیمایی «ماهان‌» به یک شرکت ونزوئلایی تحت عنوان «امتراسور» منتقل شد، زیرنظر بوده است.

بر اساس این گزارش، هواپیمای بوئینگ 747 توقیف‌شده، قطعات خودرو را برای یک شرکت خودروسازی حمل می‌کرد. به گفته مقامات آرژانتینی، در بررسی‌های انجام‌شده مورد مشکوکی در محموله هواپیما مشاهده نشده است.

مطالب مرتبط…

سرگئی لاوروف سفر خود به صربستان را پس از بستن حریم هوایی همسایگان لغو کرد

این گزارش خاطر نشان می‌کند، علاوه بر 12 خدمه ونزوئلایی این هواپیما، 5 خدمه ایرانی نیز حضور داشتند که برخی از آن‌ها «متهم به ارتباط با نیروی قدس» هستند.

با این حال به گفته رسانه‌های آرژانتینی، هیچ یک از خدمه هواپیما بازداشت نشده‌اند.

جراردو میلمان، نماینده اپوزوسیون آرژانتین در پارلمان این کشور در توییتی نوشت، پرواز این هواپیما از کوردوبا به بوئنوس آیرس در حالی صورت گرفته است که دستگاه مسیر‌یاب این هواپیما، بر فراز آسمان آرژانتین خاموش بوده است.

او در این زمینه ضمن درخواست اطلاعات بیشتر از دولت آرژانتین تصریح کرد: «گویی هواپیما نمی‌خواست ردیابی شود.»

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ علم چگونه معمای این مکان را حل کرد؟

بسیاری از مردم مثلث برمودا را یکی از اسرارآمیزترین نقاط زمین می‌دانند. اما به راستی چرا مثلث برمودا تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این منطقه واقعا تا این اندازه ترسناک است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *