پلیس آمریکا

چرا وقتی ماموران پلیس خودرویی را متوقف کردند، صندوق عقب را لمس می‌کنند؟

پلیس آمریکا

همانطور که بارها تصاویر آن را در فیلم‌ها و نیز ویدیوهای به اشتراگ گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی دیده‌ایم وقتی ماموران پلیس خودرویی را  متوقف کردند، پیش از آن که سراغ راننده بروند، صندوق عقب را لمس می‌کنند.

 

آیا تا بحال از خود پرسیده‌اید چرا؟

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، این عمل که در برخی کشورها از جمله ایالات متحده رایج است، بخشی از یک پروتکل امنیتی است که ماموران پلیس سعی در اجرای آن دارند.

 

یک بار دیگر با هم این حرکت را مرور کنیم: افسر پلیس ماشینی را متوقف می کند و وقتی به وسیله نقلیه نزدیک می شود با دست راست خود صندوق عقب را لمس می کند.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

این عادت به قدری رایج است که به وضوح نمی‌توان آن را تصادفی یا بر حسب اتفاق دانست و علت آنرا پرس و جو نکرد.

 

ال‌پائیس در مطلبی که به این موضوع اختصاص داده حرکت ویژه ماموران پلیس به سمت صندوق عقب خودرو از سمت راست راننده و گذاشتن یک دست روی قسمت عقب وسیله نقلیه را پروتکلی امنیتی عنوان کرده که در ایالات متحده و سایر کشورها به اجرا در می‌آید.

 

در این گزارش آمده است که ماموران پلیس با این حرکت اطمینان حاصل می‌کنند که در قسمت عقبی خودرو بسته است و کسی از آن بیرون نخواهد پرید.

 

این حرکت اما دلیل دیگری نیز دارد که هدف آن تضمین ایمنی خود مامور پلیس در صورت بروز حادثه‌ای غیرقابل پیش‌بینی است.

پلیس آمریکا

اثر انگشت پلیس روی خودروی مرتبط با جرم

لمس صندوق عقب در یک ناحیه مشخص سبب می‌شود تا اثر انگشت مامور پلیس روی خودرو باقی بماند؛ بدین ترتیب اگر حمله‌ای از سوی سرنشینان خودرو علیه ماموری صورت گرفت شناسایی وسیله نقلیه مرتبط با جرم از همین روش به سهولت امکان‌پذیر خواهد بود.

 

از سوی دیگر مامور از بغل به راننده نزدیک می شود تا در صورت حرکت خودرو به جلو یا عقب زیر گرفته نشود.

 

هنگامی که مامور مقابل در راننده قرار گرفت نیز دست خود را روی سقف، درست بالای پنجره قرار می‌دهد. با این حرکت اثر انگشت مامور در قسمت دیگر خودرو می‌ماند. مصداق این حرکت ماموران پلیس همان عبارت فارسی کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند، است.

 

پلیس آمریکا

بنابراین اقدام ماموران پلیس در لمس عقب خودروهای متوقف شده که در فیلم‌ها و نیز ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده دیده می‌شود، کاربرد امنیتی دارد و به هیچ وجه اتفاقی و بدون دلیل نیست.

 

این حرکت به ماموران امکان می‌دهد تا در صورت وقوع یک حادثه جدی، شواهدی مبنی بر ارتباط خود با خودرو مرتبط با جرم از خود به جا بگذارند.

 

بیشتر بخوانید…

در زمان وقوع سیل چه باید کرد؟

احتمال برنده شدن در لاتاری مگا میلیون چقدر است؟

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

آیین گناه خواری

گناه خواری: آیین گرفتن گناهان مرده

در طول تاریخ، فرهنگ‌های مختلف آیین‌ها و شیوه‌های منحصربه‌فردی پیرامون مرگ و سوگواری ایجاد کرده‌اند. یکی از این سنت ها، سنت گناه خواری بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *