بوریس جانسون

بوریس جانسون بر لبه پرتگاه

بوریس جانسون

حزب محافظه‌کار بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که ادامه رهبری بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور در حزب با جمع‌آوری امضاهای مورد نیاز برای این امر به رای گذاشته خواهد شد.

 

به گزارش ره آورد نیوز به نقل از یورونیوز، جانسون در صورت شکست در این رای‌گیری مقام رهبری حزب محافظه‌کار و در نتیجه ریاست دولت را از دست خواهد داد.

 

در مقابل او اگر بتواند رهبری حزب محافظه‌کار را حفظ کند تا یک سال دیگر امکان به چالش کشیدن رهبرش‌ای در حزب وجود نخواهد داشت.

 

ره آورد نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید؛ روی نوشته کلیک کنید…

 

مخالفان نخست وزیر بریتانیا در حزب محافظه‌کار برای به چالش کشیدن رهبری او در حزب به جمع‌آوری ۵۴ امضا از میان نمایندگان حزب در مجلس عوام نیاز داشتند.

 

رئیس کمیته ۱۹۲۲ در حزب محافظه‌کار که مسئول دریافت نامه‌های نمایندگان است صبح روز دوشنبه اعلام کرد که ۵۴ امضا برای برگزاری انتخابات درون حزبی برای تعیین سرنوشت بوریس جانسون جمع‌آوری شده است.

 

نخست‌وزیر بریتانیا طی چند ماه گذشته به دلیل برگزاری چند جشن در دفترش در دوران شیوع ویروس کرونا که به پارتی گیت معروف شد، تحت فشار قرار داشت.

 

رای‌گیری در حزب محافظه‌کار برای تعیین سرنوشت نخست وزیر بریتانیا قرار است غروب روز دوشنبه انجام شود.

 

مطالب مرتبط…

بوریس جانسون پس از گزارش “پارتی‌گیت” گفت: “متاسفم!”

برکناری بوریس جانسون اکنون اجتناب ناپذیر است

 

۳۵۹ نماینده محافظه‌کار در مجلس عوام در این رای‌گیری شرکت خواهند کرد. وی برای حفظ مقامش به رای ۱۸۰ نماینده حزبش نیاز دارد.

 

دفتر نخست‌وزیر بریتانیا در واکنش به حد نصاب رسیدن امضاهای مورد نیاز برای رای‌گیری در حزب محافظه‌کار اعلام کرد که این رای‌گیری را «فرصتی» برای پایان جنجال بر سر جشن‌های برگزار شده در محل کار وی موسوم به پارتی گیت می‌داند.

 

نخست‌وزیر بریتانیا پیش از این گفته بود که «مسئولیت کامل» رسوایی جشن‌های برگزارشده در دفترش را که به «پارتی گیت» معروف شده است می‌پذیرد.

 

او با این حال کناره‌گیری از مقام رهبری حزب و نخست‌وزیری را رد کرده است.

 

حزب محافظه‌کار بریتانیا در صورت شکست بوریس جانسون در رای‌گیری روز دوشنبه باید برای تعیین رهبر جدید خود انتخابات برگزار کند.

 

انتظار می‌رود که در این صورت تعدادی از وزرای کنونی کابینه بوریس جانسون نامزد رهبری حزب و جانشینی او شوند.

 

 

درباره‌ی morteza rahavard

دانش آموخته علوم سیاسی

همچنین ببینید

مثلث برمودا

مثلث برمودا کجاست؟ علم چگونه معمای این مکان را حل کرد؟

بسیاری از مردم مثلث برمودا را یکی از اسرارآمیزترین نقاط زمین می‌دانند. اما به راستی چرا مثلث برمودا تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این منطقه واقعا تا این اندازه ترسناک است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *